چیپوا بیمارستان بازنشستگان مستمری بگیران

چیپوا: بیمارستان بازنشستگان مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی صنعت تولید بیمه نوربخش مستمری

گت بلاگز وب‌گردی ‌صدها میلیارد دلار از خاورمیانه آوردم این یعنی شغل، شغل و شغل / ترامپ

دونالد ترامپ بعد از بازگشت از سفر دوره‌ای خود از غرب آسیا به آمریکا صراحتا به دوشیدن سعودی‌ها اذعان کرد و گفت صدها میلیارد دلار از خاورمیانه به آمریکا آورده

‌صدها میلیارد دلار از خاورمیانه آوردم این یعنی شغل، شغل و شغل / ترامپ

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ترامپ که در کارازار انتخاباتی خود اعلام کرده بود که «دولت های عربی فقط به درد دوشیدن می خورند» هفته گذشته با سفر به عربستان رسما دوشیدن اعراب را کلید زد. وی در دیدار با «ملک سلمان»، بزرگترین قرارداد تسلیحاتی دنیا را با این کشور امضا کرد. ارزش این قرارداد که تاکنون در سطح قراردادهای تسلیحاتی دنیا نمونه نداشته هست، 110 میلیارد دلار برآورد شده است هست.

عبارات مهم : ایران

از سوی دیگر در حالی که بعضی رسانه ها رقم 280 میلیارد دلار جهت قراردادهای تسلیحاتی ترامپ با عربستان ذکر کرده بودند، «عادل الجبیر» ارزش توافق های امضا شده است میان دو کشور (تسلیحاتی و غیرتسلیحاتی) را حدود ۵۰۰ میلیارد دلار عنوان کرد! این رشوه کلان باعث شد تا ترامپ خوش خدمتی سعودی ها را با «تاسیس مرکز جهانی مبارزه با افراطی گری در ریاض» جبران کند! به عبارتی، ریاض، پایتخت صاحب تفکرات تکفیری- وهابی، از سوی ترامپ به عنوان مرکز جهانی مبارزه با افراطی گری معرفی شد. این مبالغ سوای از پاداش ها و کادوهای گران قیمتی است که سعودی ها به خانواده ترامپ داده اند.

ترامپ جهت دوشیدن آل سعود ولی بر «طبل کشور عزیزمان ایران هراسی» و «مبارزه با تروریسم» کوبید. بعضی شیوخ مرتجع منطقه نیز در این مسئله وی را همراهی کرده و از آمریکا درخواست کردند «در مبارزه با تروریسم که از کشور عزیزمان ایران منشا می گیرد» این دولت ها را یاری کند(!) این بیانات مضحک مورد حمله ستون نویس واشنگتن پست قرار داده شد و «فرید ذکریا» نوشت که «تقریباً هر حمله تروریستی در کشورهای غربی، ارتباطی با عربستان سعودی دارد و هیچ یک از آنها با کشور عزیزمان ایران مرتبط نبوده است.» مجری شبکه تلویزیونی الجزیره قطر نیز در توئیتی با اشاره به این مسئله نوشت: «چه بسیارند راحت لوحانی که از آمریکا می خواهند خطر کشور عزیزمان ایران را در منطقه متوقف کند، و چگونه آمریکا خواهد توانست منطقه را بدوشد و میلیاردها سلاح بدون خطر ایران، بفروشد.»

رهبر معظم انقلاب نیز در نخستین روز از ماه مبارک رمضان و در دیدار با قاریان قرآن با اشاره به همین مسئله اظهار داشتند که: «این افراد در ظاهر به قرآن اعتقاد هستند و حتی میلیون ها نسخه از قرآن را منتشر می کنند ولی در عمل علی رغم دستور قرآن، با کفار مأنوس هستند و اموالی را که باید صرف اصلاح زندگی مردم خود کنند، تقدیم کفار و دشمن های مردم می کنند.» ایشان با اشاره به خیال واهی بعضی کشورهای مرتجع که تصور می کنند می توان با پول، صمیمیت دشمن های اسلام را جلب کرد، گفتند: «واقعیت این است که صمیمیتی وجود ندارد و همان طور که خود آمریکایی ها گفتند، آنها را می دوشند و در نهایت ذبحشان می کنند.»

اما تنها یک هفته بعد از سفر ترامپ به ریاض و امضا قرارداد 110 میلیارد دلاری، ترامپ در صفحه توئیتر خود صراحتا به دوشیدن آل سعود اذعان کرد و مهر تاییدی زد بر همه تحلیل هایی که در این زمینه از سوی رسانه ها انتشار یافته هست.

ترامپ نوشت: «صدها میلیارد دلار را از خاورمیانه به آمریکا بازگرداندیم و این یعنی ایجاد شغل، شغل، شغل.»

منبع: کیهان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | قرارداد | عربستان | آمریکایی | خانواده ترامپ | عربستان سعودی | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog