چیپوا بیمارستان بازنشستگان مستمری بگیران

چیپوا: بیمارستان بازنشستگان مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی صنعت تولید بیمه نوربخش مستمری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست / باهنر

در نامه هفتم دی ماه گفتم از صدا و سیما و سایت های خبری تا گروه ها، کمپین ها و تریبون های نماز جمعه همه دارند ناکارآمدی دولت را به افکار عمومی تزریق می کنند. من

آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست / باهنر

باهنر: آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست

عبارات مهم : سیاسی

در نامه هفتم دی ماه گفتم از صدا و سیما و سایت های خبری تا گروه ها، کمپین ها و تریبون های نماز جمعه همه دارند ناکارآمدی دولت را به افکار عمومی تزریق می کنند. من فکر می کنم هنگامی که دولت را نقد می کنم دارم دولت را خراطی می کنم در حالی که از منظر افکار عمومی، نظام خراطی می شود. چون دولت یک بخش عظیمی از نظام است مجلس هم همینطور.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین می گوید اگر چه نقدهایی به روحانی دارد ولی حاضراست به او کمک کند. او اعتقاد است: بعضی مسابقه سیاسی را به اندازه ای بزرگ می کنند که فکر می کنند اگر آجری از زیر پای دولت بکشند به انقلاب خدمت کرده اند.

به گزارش ایرنا، «محمد رضا باهنر» دبیرکل جامعه مهندسین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا راجع به نقدهایی که مخالفان به دولت دارند، گفت: من به روحانی رای ندادم ولی اگر از من بپرسند حاضری روحانی را به جایی برسانیم که استعفا دهد، حتما می گویم نباید به آن نقطه برسیم و ضرورتی هم ندارد. می توانیم به روحانی کمک کنیم تا راه بیفتد اگرچه به او نقدهایی هم دارم.

آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست / باهنر

نایب رییس پیشین مجلس افزود: بعضی مسابقه سیاسی را به اندازه ای بزرگ می کنند که فکر می کنند اگر آجری از زیر پای دولت بکشند به انقلاب خدمت کرده اند. من این را قبول ندارم و جهت خودم و رقبا قبول ندارم. نه من این کار را با رقبا می کنم و نه از رقبا توقع دارم در رابطه نیروهای ما این کار بکنند.

وی گفت: اعتقاد دارم اگر در مملکت فقر است ولی افکارعمومی این فقر را 10 برابر آنچه که است حس می کند. اگر گرانی است که هست، احساسی که مردم دارند 8 برابر احساس واقعی آن است.

در نامه هفتم دی ماه گفتم از صدا و سیما و سایت های خبری تا گروه ها، کمپین ها و تریبون های نماز جمعه همه دارند ناکارآمدی دولت را به افکار عمومی تزریق می کنند. من

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: در اتفاقات دی ماه نامه ای به بعضی مقامات کشور نوشتم و خواهش کردم از دی ماه 1396 تا دی 1395 به عقب برگردند ؛ رسانه های رسمی که از خزانه جمهوری اسلامی تغذیه می شوند، پایش کنند. این رسانه ها فقط مطالبه گری را زیاد کردن دادند. ناکارآمدی، بی انگیزگی، دزدی و سوء استفاده را تبلیغ کردند .در کشور ما سوء استفاده اقتصادی و فساد است ولی افکار عمومی 10 برابر واقعیت این سوء استفاده را می بیند؛ این را خودمان کردیم و کس دیگری نکرد.

باهنر ادامه داد: زمانی که در مجلس بودم «فاضل خداداد» به عنوان نخستین مفسد اقتصادی بعد از انقلاب اعدام شد. او چکار می کرد؟ با یک سیستم بانکی ساخته بود ، در نخستین ساعات شروع کار بانک ها، 6 میلیارد تومان به حساب وی انتقال یافته می شد، آخر وقت این پول به جای اصلیش بر می گشت. او در این فاصله زمانی پولی نصیبش می شد.

وی گفت: خداداد 20 بار این 6 میلیارد تومان را گرفته بود و بعد داده بود. در زمانی که او اعدام شد یک ریال به بانک ها بدهکار نبود. چون این رفت و برگشت پول 20 دفعه اتفاق افتاده بود، روزنامه ها تیتر اختلاس 120 میلیارد تومانی زدند. به نظرم حتی اگر یک ریال هم اختلاس کنند باید مجازات شوند ولی در مجموع اعتقاد دارم فاضل خداداد به عنوان نمونه 20 میلیون تومان سوء استفاده کرده بود ولی این عدد در روزنامه ها به 120 میلیارد تومان تبدیل شد.

آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست / باهنر

باهنر تاکید کرد: الان هم دارد این اتفاق می افتد بعضی از این جنبش ها یک نخود را به هندوانه تبدیل می کنند بعد نمی شود جواب افکار عمومی را داد و این ظلم به نظام هست. در مورد ناکارامدی، دولت، قوه قضاییه را نقد می کند، قوه قضاییه، دولت را نقد می کند و… مردم می گویند اینها خودشان دارند می گویند بی عرضه و بی انگیزه هستند، این موارد ظلم است.

وی اظهار داشت: در نامه هفتم دی ماه گفتم از صدا و سیما و سایت های خبری تا گروه ها، کمپین ها و تریبون های نماز جمعه همه دارند ناکارآمدی دولت را به افکار عمومی تزریق می کنند. من فکر می کنم هنگامی که دولت را نقد می کنم دارم دولت را خراطی می کنم در حالی که از منظر افکار عمومی، نظام خراطی می شود. چون دولت یک بخش عظیمی از نظام است مجلس هم همینطور.

در نامه هفتم دی ماه گفتم از صدا و سیما و سایت های خبری تا گروه ها، کمپین ها و تریبون های نماز جمعه همه دارند ناکارآمدی دولت را به افکار عمومی تزریق می کنند. من

در مجلس ممکن است سه نفر سوء استفاده کنند ولی افکارعمومی چیز دیگری برداشت می کند درموضوع حقوق های نجومی معلوم شد جمعا متهمان 300 نفر بودند ولی بدنه 100 هزار نفره مدیران کشور متهم شد. نباید تبلیغ کنیم که همه مسولان سوء استفاده می کنند.

باهنر در پاسخ به سوالی راجع به مواضع اصولگرایان در نقد دولت به تفاوت نظر های این طیف سیاسی اشاره کرد و گفت: در درون اصلاح طلبی و اصولگرایی ده ها طیف با افکار متفاوت و متضاد وجود دارد. این گفت وگوها ممکن است در درون انجام شود ولی برون داد آن یک موضع روشن و مشخص هست. ممکن است امام جمعه ای در کهنوج (کرمان) صحبت کند و حرفی بزند. اول می پرسند اصولگراست یا اصلاح طلب؟ بعد اگر اصولگرا بود از باهنر می پرسند وی آیا این حرف را زد؟ من چکاره هستم که این پرسش را از من می کنند؟

آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست / باهنر

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مورد کارها جبهه پایداری گفت: موضع روزهای نخست جبهه پایداری خیلی تند بود الان مقداری تعدیل شده است است چون تازه آمده بودند و انرژی بالایی داشتند. مانند سنگ های خورد شده است کوه که تیز هستند ولی هنگامی که در بستر رودخانه نرم می شوند. من اگر قرار باشد روزی ائتلافی کنم هیچ موقع با اصلاح طلب تند ائتلاف نمی کنم ولی علیرغم بعضی اختلافات با جبهه پایداری ائتلاف می کنم.

واژه های کلیدی: سیاسی | اسلامی | انقلاب | استفاده | جامعه اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog