چیپوا بیمارستان بازنشستگان مستمری بگیران

چیپوا: بیمارستان بازنشستگان مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی صنعت تولید بیمه نوربخش مستمری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نقش فلزات اساسی در نوسانات دماسنج بازار

در چهارمین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران دراین هفته نمادهایی در گروه فلزات اساسی به روند افزایشی بازار کمک کردند. در این روز شاخص کل ۱۲۲ واحد رشد ک

نقش فلزات اساسی در نوسانات دماسنج بازار

نقش فلزات اساسی در نوسانات دماسنج بازار

عبارات مهم : ایران

در چهارمین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران دراین هفته نمادهایی در گروه فلزات اساسی به روند افزایشی بازار کمک کردند. در این روز شاخص کل ۱۲۲ واحد رشد کرد و به رقم ۸۴ هزار و ۷۳۴ واحدی رسید.

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۲۰ واحد رشد کرد و به رقم ۸۴ هزار و ۷۳۱ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۳۷ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۳۴۹ واحدی دست یافت. شاخص ازاد شناور نیز در پی معاملات ۱۷۲ واحد رشد کرد و تا رقم ۹۱ هزار و ۴۹۲ واحدی اوج رفت. شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۱۰۴ و ۱۵۲ واحد اوج رفت.

نقش فلزات اساسی در نوسانات دماسنج بازار

در معاملات امروز ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران به ترتیب با ۵۲، ۴۵ و ۱۹ واحد تاثیر، بیشترین تاثیر افزاینده را روی دماسنج بازار سرمایه داشت و در طرف برابر شرکت ارتباطات سیار ایران، سایپا و تجارت الکترونیک پارسیان بیشترین نقش کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

امروز در گروه فرآورده های نفتی کوک و سوخت هسته ای اکثر نمادها شاهد روند افزایشی در قیمت نهایی بودند البته این روند چندان پرقدرت نبود در نتیجه زیاد سهم هایی که شاهد رشد بودند کمتر از یک درصد زیاد کردن قیمت دادند. در این گروه ۲۷ میلیون سهم به ارزش بیش از شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در ۲۵۳۸ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

در چهارمین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران دراین هفته نمادهایی در گروه فلزات اساسی به روند افزایشی بازار کمک کردند. در این روز شاخص کل ۱۲۲ واحد رشد ک

در گروه ماشین نیز امروز حجم معاملات به بیش از ۸۰۰ میلیون سهم رسید و ارزش معاملات رقم ۹ میلیارد تومان را پشت سر گذاشت، ولی در نهایت اکثر سهم ها در این گروه کمتر از یک درصد در قیمت نهایی زیاد کردن یا کم کردن یافتند.

امروز در گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن نیز قیمت اکثر سهم ها شاهد نوسان چشم گیری نبود هر چند که تک سهم هایی همچون توسعه فناوری خوارزمی، تجارت الکترونیک پارسیان و کارت اعتباری کشور عزیزمان ایران کیش از سهم هایی بودند در این گروه با عوض کردن نسبتا زیادی در قیمت نهایی نسبت به روز گذشته روبه رو شدند. در این گروه ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان داد و ستد شد.

ارزش معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز به رقم بیش از ۲۳۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات نیز رقم ۴۴۸ میلیون سهم و اوراق مالی را رد کرد.

نقش فلزات اساسی در نوسانات دماسنج بازار

آیفکس امروز هفت واحد رشد کرد و به رقم ۹۲۸ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس کشور عزیزمان ایران نیز به رقم ۲۷۶ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۲۰۱ میلیون سهم و ارواق مالی را پشت سر گذاشت.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog